Avrupa Devleri Emre Tezgel’in Peşinde

“Harry Kane tipi bir santrfor“

Stoke Cit’de forma giyen henüz 16 yaşında olan Türk asıllı geleceğin yıldız adayı olarak gösterilen Emre Tezgel göstermiş olduğu performansı ile Avrupa devlerinin radarına girdi. Premier Lig’de bulunan birçok takımı, Emre Tezgel’in transferini bitirmek için uğraşıyor. İngiltere Championship ekiplerinden Stoke City Akademi Direktörü Gareth Owen tarafından “Yeni Harry Kane” olarak gösterilen Tezgel’in yeni takımının neresi olacağı merak konusu.

Henüz 16 yaşında olmasına rağmen Stoke City’de forma giyen Türk asıllı genç oyuncu Emre Tezgel, İngiltere’de adınan söz ettiriyor.

Daily Mail’in haberine göre Premier Lig’de bir çok klüp Emre Tezgel’i kadrosuna katabilmek için çalışmalara başladığını öne sürdü. Bu transfere en yakın klüp olarak da İngiliz devlerinden Chelsea.

Yeni Harry Kane” olarak gösterilen Tezgel, Stoke City U18 takımının en önemli oyuncularından biri. Yaz kampı boyunca çalışmalarını U23 takımı ile yapan Emre, U18 Ligi’nde 4 maçta toplam 7 gol atarken Liverpool maçında da hat-trick yaptı.

“HARRY KANE TİPİ BİR SANTRFOR”

Manchester City, Manchester United ve Chelsea‘nin ilgilendiği geç yıldız adayı Stoke City Akdademi Direktörü Gareth Owen onun için “Harry Kane tipi bir santrfor. Kafa toplarında oldukça başarılı ama en önemli özelliği bitiriciliği. İyi santrforların sahip olduğu son vuruş kalitesine sahip” sözlerini kullandı.