Cengiz Ünder Milan’a Önerildi

Başkent takımı milli oyuncu Cengiz Ünder’i Milan’a teklif ederken, İtalyan basını Dzeko’nun Beşiktaş’a transfer olabileceğini yazdı.

Büyük ölçüde tamamlanan Donnarumma’nın Juventus transferi sonrası Roma, kaleyi Szczesny ile sağlama almak istiyor. Başkent takımı milli oyuncu Cengiz Ünder’i Milan’a teklif ederken, İtalyan basını Dzeko’nun Beşiktaş’a transfer olabileceğini yazdı.

İtalya Serie A’da transfer gündemi bir hayli yoğun geçiyor. Yapboz tahtasına dönen kulüp teknik direktörlerinin değişiminde son parça Sarri – Lazio görüşmeleri. Türkiye’den Fenerbahçe ile adı geçen Maurizio Sarri’nin Lazio’nun başına geçmesi artık an meselesi. Hatta 62 yaşındaki teknik adamın alacağı ücret bile belirlendi. İkili görüşmelerde İtalyan teknik adam gökyüzü mavisi ekip İtalyan teknik adama son olarak yıllık 3 milyon Euro artı bonuslar teklif etti. Son olarak Gazete il Giornale’ye göre yaklaşık 1 yıldırı takım çalıştırmana Sarri’nin imza atması artık an meselesi.

Mourinho, Szczesny’yi istiyor

Teknik direktörlüğünü Jose Mourinho’nun yaptığı Roma, transferin en çok konuşulan ekibi durumunda. Birçok mevki için arayışta olan başkent ekibi kaleyi Wojciech Szczesny’ye emanet etmek istiyor. Bunun için de Gianluigi Donnarumma’nın Juventus’a resmi imzası bekleniyor. Öyle ki Donnarumma ile Merih Demiral’ın da yer aldığı siyah beyazlı takım arasında imzaların atılması artık an meselesi durumunda. Her ne kadar kale için ilk tercih Szczesny olsa da gerçekleşmemesi halinde ibre Rui Patricio’ya yönlenecek.

Cengiz Ünder Milan’a Transfer Olabilir

Roma’nın transferde bir diğer hareketliliği ise Cengiz Ünder. Hakan Çalhanoğlu’ndan sözleşme uzatmak için kesin cevap bekleyen Milan yönetimi, diğer milli oyuncu Ünder’e yöneldi. EURO 2020 sonrası netlik kazanacak transferde Ünder’in siyah kırmızılılara gitme ihtimali yüksek gözüküyor. Milan bilindiği üzere en son Çalhanoğlu’na 2025 yılına kadar yıllık 4 milyon Euro net maaş ve bonuslar teklif etmişti. Ayrıca Cengiz Ünder’in kiralanması da düşük de olsa ihtimaller arasında yer alıyor.

Dzeko Beşiktaş’a yazıldı

Teknik direktörlüğünü Jose Mourinho’nun ilk 11 için garanti vermediği Edin Dzeko İtalyan gazetelerinde manşetlerde. Gazte il Messaggero haberine göre Bosna Hersekli yıldızın adı Beşiktaş ile geçiyor. Ayrıca Yoğun kadrodan kurtulmak isteyen Mourinho, teklif gelecek her oyuncunun değerlendirilebileceğini belirtti. Haberde özellikle yıllık ücreti takım ortalamasından yüksek olan Dzeko’nun Şampiyonlar Ligi’nde oynayacak olan siyah beyazlılara gidebileceği ifade edildi. 35 yaşındaki oyuncu için bazı takımların devrede olduğu belirtilen yazıda, Beşiktaş’ın bu rakipler karşısında ön plana çıktığı belirtiliyor.

Son olarak İtalya Serie A ve milli futbolcu Merih Demiral ile ilgili en güncel haberleri almak için sitemizi takip etmeyi unutmayınız.