Costa Veda Etti Bir Devir Kapandı

Douglas Costa Juventus’tan ayrıldı. Onu Mircea Lucescu, Avrupa’ya tanıtmıştı.

Onu, Mircea Lucescu, Avrupa’ya tanıtmıştı. Costa’tan, Juventus’a veda.

Douglas Costa, futbol kariyerine başladığı Gremio’ya kiralık olarak gitti. 2017 yılında Bayern Münih’ten önce 6 milyon Euro’ya kiralanan sonraki sen ise 40 milyon Euro karşılığında satın alınan Brezilyalı, futbol yaşamına Brezilya’da devam edecek. 30 yaşındaki Brezilyalı milli sporcu, siyah beyazlılarla 103 maça çıkmış ve 10 gol 21 asist yapmıştı. Sözleşmesi 2022 yılında bitecek futbolcu, kiralık olarak gittiği Gremio’da bu süreyi geçirip, serbest kalacak.

Costa, eğlence ve sansasyonel bir yaşamı reddettiğini belirtti. Kariyerine Brezilya’da devam edeceğini ve daha sonraki yıllarda Avrupa’yı düşünmediğini ifade etti. Merih Demiral’ın da takımı Juventus’ta toplamda 5 bin dakikanın üzerinde sahada yer alan Costa, Serie A’da Juventus’ta sadece 1 kırmızı kart gördü. Sağ kanat ve sol kanatta görev alan Brezilyalı oyuncu, zaman zaman on numara pozisyonunda da iyi performanslar sergilemişti. İtalya basınında çıkan haberlerde en yakın dostu Gigi Buffon’a teşekkür eden Douglas, “Yeniden rüya görmeye ihtiyacım var.” Açıklamasında bulunuyor.

Kadroda Düşünülmüyor

Sky’a konuşan Douglas Costa, “Kariyerime başka bir şey eklememe gerek yok. Çünkü kendimi oldukça başarılı ve memnun hissediyorum. Demiral’ın da takımı Juventus teknik direktör Pirlo’nun zorlukları var. Buffon, ayrılacağını belirtti. Hassas bir sezon geçirdik Andrea bir karar verici. Beni kadrıda düşünmediğini söyleyebilirim. Bu karar doğrultusunda da hiç kimse onu suçlayamaz. Geçerli ve derin nedenleri vardır.” ifadelerini kullanıyor.

Mircea Lucescu Avrupa’ya Tanıttı

Sakatlığı devam eden ve tedavisi süren Costa’nın yeniden sahalara ne zaman döneceği ise belli değil. Ayak kemik ekleminde yırtık tespit edilen Douglas Costa, Bayern Münih’le bu sezon 22 maça çıkmıştı. Toplamda sadece 693 dakika süre alan Costa, 1 gol 3 asistlik bir performans göstermişti. Costa, futbol yaşamının ilk profesyonelliğini Gremio Porto Alegrense’de yaşamıştı. Orada gösterdiği ciddi başarıyla, Mircea Lucescu, onu Shakhtar Donetsk’e getirmişti.