Koulibaly’e Yönelik Irkçılık Skandalı!

"Bana ’Lanet olası maymun’ dediler.

İtalya Serie A 7. haftasındaki Fiorentina – Napoli maçında, konuk takımın Senegalli savunma oyuncusu Kalidou Koulibaly’e yönelik ırkçı saldırı nedeniyle soruşturma başlattı.

Napoli’nin Fiorentina’yı deplasmanda 2-1 mağlup ettiği maçın ardından Kalidou Koulibaly, karşılaşma esnasında maruz kaldığı ırkçı saldırıyı kendi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Başarılı savunma oyuncusu.Koulibaly, “Irkçılığa hayır” etiketiyle yaptığı paylaşımında, “Bana ’Lanet olası maymun’ dediler. Bunların sporla alakası yok. Bu kişiler belirlenmeli ve statlardan ömür boyu men edilmeliler.” diye yazdı.

Serie A’daki ırkçılık olayı ile ilgili olarak FIGC’ten yapılan açıklamada, “Fiorentina taraftarlarının, Napolili oyuncu Kalidou Koulibaly’e yönelik ırkçı ifadeleriyle ilgili Federasyon Savcısı, maç raporlarını aldıktan ve oyuncuyu dinledikten sonra soruşturma başlattı. İlerleyen saatlerde, Floransa Emniyeti’nden hadiseyle ilgili daha fazla bilgi alınarak soruşturma yürütülecek.” ifadeleri kullanıldı.

Napoli kulübü de Twitter hesabından “Irkçılığa hayır” etiketiyle, “Hiçbir şekilde ayrımcılığa yer yok.” paylaşımını yaptı.

Fiorentina 1-2 Napoli | Maç Özeti | Serie A 2021/22

İtalya Serie A ve milli futbolcu Merih Demiral ile ilgili en güncel haberleri almak için sitemizi takip etmeyi unutmayınız.