Mourinho ve Roma’nın Planı Belli Oluyor

İtalya Serie A’da AS Roma ile üç yıllık sözleşme imzalayan Jose Mourinho ve kulübün yeni sezon planları şekilleniyor

Roma Teknik Direktörü Jose Mourinho ve kulübün planları yavaş yavaş netlik kazanıyor.

Yardımcı Antrenör olarak Samuel, scout ekibinden ise Leicester City’den Jose Fontes getirilecek. En önemlisi Fontes’e transferde önemli roller verilecek. Takım transfer planları aceleye getirilmeden Konferans Ligi sonrasına kalabileceği ifade edildi.

İtalya Serie A’da AS Roma ile üç yıllık sözleşme imzalayan Jose Mourinho ve kulübün yeni sezon planları şekilleniyor. Corriere dello Sport haberine göre Mourinho, henüz oyuncularla daha iletişime geçmedi. Ancak Roma Kulüp Menajeri (Müdürü) Tiago Pinto ile sürekli iletişim halinde. Yeni sezonda takım inşasına başlayan ikilinin ilk sırasında, teknik ekibi oluşturmak var. Onun için de öncelik Yardımcı Antrenör olarak Walter Samuel’i getirmek. 43 yaşında Arjantinli’nin de bu isteği kabul ettiği ve göreve hazır olduğu belirtiliyor. Samuel’in de İtalya’yı çok sevdiği ve gelmek istediği ifade edildi.

Jose Fontes Belirleyici Olacak

Yine haberde oyuncuların oluşmasında en büyük görev scout Jose Fontes’e teslim edilecek. Şu an Leicester City ekibinde yer alan Fontes için ilk adımlar atıldı. Bunun dışında 2021-22 sezonundan itibaren düzenlenecek olan Konferans Ligi’nde yer alacak Roma’nın transfer için aceleci davranmayacak. Mourinho, 6-7 Temmuz’da başlayacak Konferans Ligi’ne transferin yetişmesinin önemi olmadığını belirtiyor. Mourinho ve Kulüp Müdürü Pinto, ayakları yere sağlam basan takım için hiç ivedi davranmayacak.

Avrupa Şampiyonası Bitişi Bekleniyor

EURO 2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası sonrası takımın toplanmasına karar verildi. Oyuncular ve teknik ekip Roma Trigoria’da ilk olarak bir araya gelecek. Hava şartları ve takımın durumuna göre ise 7 ile 10 gün süreli yüksek rakımlı bir yerde kamp yapılacak. Mourinho’nun özellikle Brezilya Mili takımına çağrılan Roger Ibanez, İspanyol oyuncular Gonzalo Villar, Borja Mayoral’ın durumlarına göre transferde hareket edeceği ifade edildi.

Son olarak Merih Demiral web sitesini takip edip, İtalya’daki futbol haberlerini güncel takip edebilirsiniz.