Napoli Spalletti’ye Emanet

Napoli takımı yeni teknik direktörü Luciano Spalletti oldu.

Napoli takımı yeni teknik direktörü Luciano Spalletti oldu. Kulüp yaptığı açıklamada deneyimli hocanın, 1 Temmuz 2021 itibarıyla takımla birlikte olacağını belirtti.

İtalya Serie A takımlarından Napoli’nin yeni teknik direktörü belli oldu. Napoli takımının sahibi Aurelio De Laurentiis, taraftarlarına mutlu haberi Twitter üzerinden verdi. Laurentiis, “Luciano Spalletti’nin 1 Temmuz’dan itibaren Napoli’nin yeni teknik direktörü olacağını duyurmaktan memnuniyet duyuyorum. Hoş geldin Luciano, birlikte harika bir iş çıkaracağız” ifadelerine yer verdi. Dahası Spalletti, azur mavisi ekiple iki yıllık sözleşme imzalayacak.

Yıldız İsimlerin Durumu Merak Konusu

Temmuz ayında takımla birlikte olacak teknik direktör Spalletti, uzun bir kamp dönemi uygulayacak. Bu nedenle Napoli takımının önemli oyuncuları Meret, Koulibaly, Fabian Ruiz ve Lozano’nun transferlerinde Spalletti, söz sahibi olacak. Oyuncuların ancak astronomik ücretler karşılığında transferi mümkün olacak.

Roma’da Takdir Topladı

Bilindiği üzere Napoli’nin Şampiyonlar Ligi’ne gidememesi sonucunda Gennaro Gattuso ile yollar ayrılmıştı. 62 yaşındaki İtalyan teknik adam, daha önce Empoli, Sampdoria, Venezia, Udinese, Ancona,  Roma, Zenit ve Inter’i çalıştırmıştı. Spalletti, Roma’da maç başı puan olarak 2.15 gibi yüksek bir orana ulaşmıştı.

Teknik Direktörlerde Son Durum

– Simone Inzaghi için Inter’den resmi açıklama bekleniyor. Ayrıca Inzaghi, bugün sözleşme imzalamak için Milano’da olacak.

Kadrosunda Türk Koray Günter’i de barındıran Hellas Verona’da teknik direktörlük için en güçlü aday, Pep Clotet. Clotet şu an için Brescia’yı çalıştırsa da Verona ile anlaşmaya yakın.  İspanyol hoca, hatta Marcelo Bielsa’nin eski öğrencisi.