Pirlo ‘nun Şampiyonlar Ligi ve Ronaldo umudu

Andrea Pirlo, “Şampiyonlar Ligi'ne inanıyorum ve hala Ronaldo’yu Juventuslu olarak görüyorum”

Pirlo, “Şampiyonlar Ligi’ne inanıyorum ve hala Ronaldo’yu Juventuslu olarak görüyorum”

Juventus Teknik Direktörü Andrea Pirlo, Serie A son maçı öncesi umutlu konuştu. Torino’da La Stampa’ya açıklamalarda bulunan Pirlo, kulüpte çok şey öğrendiğini ve burada devam etmek istediğini belirtti. Muhabirin “Şampiyonlar Ligi’ne ne kadar inanıyorsun?”

Pirlo, “Bolonya maçına kazanmak için çıkmalıyız. Kazanıp, yarışın ne olacağını görelim. Baskı her zaman oldu. Zaferler size şevk verir ve kendinizi daha iyi hissettirir. Kupadaki anıyı hatırlayıp sahaya çıkmalıyız” dedi.

İtalya Kupası’nı kazanmalarının etkisinin halen sürdüğünü ifade eden Teknik Direktör, “Oyuncular arasında zafer sarhoşluğu yaşayanlar var. Adrenalinleri tavan yapmış durumda. Bologna mükemmel bir takım. İyi futbol oynuyorlar ve yaratıyorlar. Dikkatinizi dağıtmamamız gerek. Zor olacak. Oyunu kazanırız ve sonra ne olacağını görürüz. Son bitişe kadar maça odaklanalım. Bazı maçlarda yanlış seçimler yaptım. Ama her zaman inandığım şeyler içindi” ifadesini kullandı.

“Burada Devam Etmek İstiyorum”

Futbolu ve yaptığı işi sevdiğini kaydeden Pirlo, “Damarlarımızda akan kanı hissetmemiz gerekiyor. Bu takımla ve burada devam etmek istiyorum. Sezon içinde belirlenen hedeflere ulaşamadık. Ben bir kazananım. Her gün kazanma arzum var. Çok şey öğrendiğim. Her zaman yüzde 100’ümü vererek elimden gelenin en iyisini yaptığıma eminim. Duygularımda samimiydim. Herkese karşı her zaman açık ve net davrandım.” diye konuştu.

“Onu Hala Takımın Parçası Olarak Görüyorum”

Muhabirin Cristiano Ronaldo’nun son Juventus maçı mı olacak sorusuna ise Teknik Direktör Pirlo, “Hayır, onu hala siyah beyazlı takımın bir parçası olarak görüyorum. Konsantre olmuş durumda. İtalya Kupası’nda büyük fedakarlıkla oynadı. Geri kalanı için konuşmak için daha zaman var.” dedi. Buffon’un ayrılmasını da değerlendiren Pirlo, “Sadece Juventus değil, futbol bir anıtını (tarihini) kaybediyor. Sadece Gigi’nin sahada verdikleri için değil, aynı zamanda saha dışında da büyük. 15 yaşımızdan beri onunla birlikte olduğum için yeterince şanslıyım. Benim için daha da takdire şayan bir durumdu. Juventus forması ile artık göremeyeceğim için üzgünüm”.

Ayrıca, Milli futbolcumuz Merih Demiral‘ın ise Bologna karşısında yedeklerde olması bekleniyor.